tábor Mulan

Pobytový tábor 2016

„Vy nosíte meč, ja tiež nosím meč!“ Mulan, preoblečená za muža sa takto hrdo hlásila do cisárskej armády, ktorej tréningový tábor viedol mladý kapitán Li Shang. Jej cesta k obrane cisára a otcovskej cti vôbec nebola ľahká, ale ukázala chlapcom a dievčatám veľkú statočnosť, vytrvalosť a trpezlivosť. Dráčik Mushu vôbec nemal pravdu, keď tvrdil, že je hanbou svojej rodiny, svojho koňa, (ktorého on nazýval kravou) a seba samej. Naopak, učila deti spolu s kapitánom Li Shangom dôležitým hodnotám bojovníka, skutočným čnostiam človeka, ktorý česť a lásku k vlasti a rodine postavil na prvé miesto v živote. Koniec koncov príbeh Mulan si môžete pozrieť aj doma, možno ho dokonca poznáte, ale 116 chlapcov a dievčat ho spolu so svojimi animátormi zažilo na vlastnej koži v krásnom prostredí Rekreačného strediska Raj – Košariská v Slovenskom raji.    Počas táborového týždňa zviedli chlapci a dievčatá množstvo turnajov a súbojov, ktorými sa pripravovali na samotný boj s nepriateľskou armádou Hunov. Aj keď to najprv vyzeralo na jednoznačné víťazstvo Hunov, chlapci a dievčatá vedení Li Shangom a Mulan sa nevzdali a nakoniec vyhrali rozhodujúci boj a celú vojnu a zachránili cisára.

Tak ako v príbehu nešlo len o zážitok víťazstiev, bojov, porážok, hier, športu, ale aj o výchovu a formáciu detí. Denne nás navštevovali postavy histórie (ako v rozprávke – duchovia našich predkov) don Bosco, Filip Neri, Sv. Juraj, sv. Terezka a učili nás ešte niečomu viac, prečo sa oplatí žiť.

V Slovenskom raji sme nenašli len krásnu prírodu, ale aj veľmi pohostinné prostredie v Rekreačnom Stredisku Raj, za čo sme veľmi vďační. Veľká vďaka patrí aj obetavým animátorom, ktorí dali do prípravy a realizácie veľa času a úsilia a už iste rozmýšľajú nad novým príbehom.

Verím, že všetky škrabance a odreniny sa už udatným bojovníkom zahojili a z tábora zostalo veľa spomienok, priateľstiev, zážitkov a najmä presvedčenie, že snaha je dôležitá a byť čestným a statočným sa oplatí