Pozdrav z Jakutska do Popradu

Pozdrav z Jakutska do Popradu

Prečítajte si povzbudivý pozdrav s fotkami, ktoré nám posielajú naši popradskí saleziáni spolupracovníci Jarkovskí z mrazivého Jakutska!

Fotky nájdete tu.

———————————————

Ste veľkou radosťou pre nás…

Pozdrav z Jakutska chceme odovzdať pre všetkých mladých v oratóriu v Poprade. Medzi Slovenskom a Jakutskou republikou je časový rozdiel 8 hodín. Vy idete spať, my s Máriou vstávame a naopak. Táto republika je rozlohou 6x väčšia ako Francúzsko. Žije tam necelý milión ľudí.

Mesiac pred naším odletom sme sa stretli s generálnym predstaveným don Angel Fernandes Artime v Žiline, ktorý nás veľmi povzbudil a dal nám pocítiť svoju blízkosť aj osobne. Veľmi nás don Artime povzbudil.

Z histórie Slovenskej misie v Rusku. Saleziáni prišli do Jakutska prvýkrát v 1991. V 1992 predstavený poslal prvých troch saleziánov don Daniela Pravdu, don Juraja Kyseľa a don Jozefa Totha do mestečka Aldan. Na okraj z histórie misie.

Práce na misií v Jakutsku je veľmi veľa. Pomáhame sa starať o chod domu, oratka a kostola v našej farnosti. Pravidelné návštevy detí v Detskom domove. Minulý rok sme začali Manželské večery. Mária sa starala o kvety pred kostolíkom a stretávala sa s farníčkami kde spoločne piekli koláče a iné dobroty. Starali sme sa o zelený trávnik, a aby sa ľudia tešili keď prichádzajú do nášho chrámu. Keďže je kostolík v meste tak sa radujú aj okoloidúci. Je to jediný katolícky chrám v Jakutsku.

V doline Tujmada v ktorej sa nachádza mesto Jakutsk. Deväť mesiacov vládne zima. V tomto období sú mrazy, veľká hmla a slnko nevychádza na obzor. V utorok 10. 1. 2017 bolo ráno nameraných -53°C, večer -46°C v stredu 11. 1. 2017 teploty vyšli na -29°C. Za dva dní rozdiel 20°C.

Drahí naši mladí, radi vás vidíme šťastných, usmiatych. Trošku zimnej prírody chceme poslať z Jakutska vám domov, lebo vieme, že hory prinášajú krásu, pokoj a radosť nech vás a vašich drahých obdarí dobrotivý Boh.

Želáme vám požehnané dní v očakávaní veľkého sviatku plného milostí pre všetkých nás 31. januára.

Vaši Mária a Pavol