Duchovná obnova na Liptovskej Tepličke

Duchovná obnova na Liptovskej Tepličke

Popradskí animátori sa po dlhej karanténnej pauze vybrali na obľúbenú chatu na Liptovskej Tepličke. Užili si nielen spoločný čas plný zábavy, ale aj duchovnú obnovu.

Obnova sa konala v dvoch termínoch, z piatka na sobotu (11.9-12.9) a zo soboty na nedeľu (12.9-13.9). V oboch prípadoch bol však program približne rovnaký. Večer po príchode na chatu si mladí zahrali spoločenské hry – Osobnosti, Mestečko Palermo, Carcassonne… Okrem toho si vychutnali večer s gitarami, s hudbou a spevom. Neskôr sa všetci vybrali prejsť a pomodliť sa ruženček. Jasná obloha im spríjemňovala prechádzku a pohľad na ňu po modlitbe  rozprúdil množstvo debát ( Vedeli ste, že pri pohľade na hviezdy sa vlastne pozeráte do minulosti ? Alebo ktorá bodka na oblohe je Venuša ?). Večer zakončili krátkou adoráciou.

Ráno po príjemnom budíčku (vďaka Paľovi J) deň odštartovali výbornými raňajkami a kakaukom (a trochu slaným čajom, ale o tom inokedy, druhá várka bola oveľa lepšia !). Po prednáške strávili kvalitný čas ticha s Pánom.

Teplička ponúka zažiť naozaj iný svet. V srdci prírody si animátori oddýchli, podrástli vo viere a načerpali sily do ďalšieho animátorského fungovania, ale aj do osobného života.